Profile mosiężne - charakterystyka i zastosowanieMosiądz to stop miedzi i cynku. Znany jest ludzkości od wieków, a w średniowieczu stał się bardzo popularnym materiałem rzeźbiarskim. Jest bardzo odporny na korozję, ciągliwy i plastyczny, a z drugiej strony ma wysoką trwałość i gęstość. Mosiądz jest chętnie używany w wielu branżach, w tym w motoryzacji, przemyśle chemicznym i elektrotechnicznym.

Profile mosiężne

Profile mosiężne znajdują wiele zastosować w budownictwie oraz aranżacji i dekoracji wnętrz. Profili prostokątnych używa się jako ochrony narożników płytek, a także obrzeży okładzin podłogowych i ściennych. Często profilami wykańcza się też wanny i stopnie schodów. Mosiężne profile możemy zobaczyć między innymi na podłogach kamiennych i epoksydowych, gdzie pełnią funkcję listwy przypodłogowej. Profile w kształcie litery L mogą stanowić wykończenie narożników, a te w kształcie litery Z – łączyć konstrukcje wielopoziomowe. Owalne profile mosiężne świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o niestandardowym wzornictwie. Wyroby z mosiądzu często wykorzystywane są do stworzenia dekoracji w nowoczesnych wnętrzach.

Pięknie i praktycznie

Wyroby z mosiądzu często wybierane są do aranżacji wnętrz nie tylko ze względu na swoje walory praktyczne, ale również estetyczne. Dekoracyjne, złote profile ładnie komponują się nie tylko z kamieniem i tworzywem, ale również z drewnem. Co ciekawe, wyroby z mosiądzu można poddawać dalszej obróbce, by uzyskały one interesujący nas wygląd. Natryskiwanie mosiężnych profili nadaje im brązowy odcień, a chromowanie nie tylko zapewnia atrakcyjny połysk, ale też wzmacnia wytrzymałość stopu. Profile polerowane z kolei można malować na dowolny kolor, co sprawia, że da się je zastosować w praktycznie każdym projekcie. Niezwykle istotny jest fakt, że mosiądz jest bardzo trwały, dlatego na długie lata zachowuje swój ozdobny wygląd. W przemyśle budowlanym profili mosiężnych używa się też do stworzenia ciekawych dekoracji na zewnątrz budynków. Nic w tym dziwnego – mosiądz doskonale znosi nawet polskie, skrajnie zmienne warunki pogodowe. Ponieważ mosiądz chętnie poddaje się obróbce, profile z niego wykonane przydają się też do wykańczania łuków, kolumn i innych niestandardowych kształtów. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące wykonania mosiężnego elementu na zamówienie – zachęcamy do kontaktu przez e-mail lub telefon.


Wróć do bloga